TYPY LED ČIPŮ

SMD LED

Technologie SMD LED představuje výkonnější nástupkyni zastaralé DIP technologie. Diody jsou v tomto případě připevněny přímo k desce plošných spojů, čímž se výrazně prodlužuje jejich životnost. Vzhledem k širokému vyzařovacímu úhlu se hodí spíše k plošnému osvětlení než k bodovému. Nejčastěji se setkáte s diodami SMD 3528 a SMD 5050, kde číselný údaj označuje rozměry čipu, a obvykle zde platí přímá úměrnost – čím větší čip, tím větší svítivost.

HIGH POWER LED

Diody na bázi technologie High Power LED využívají vyššího napětí, čímž mohou dosáhnout ještě vyšších hodnot svítivosti než běžné SMD diody. Pomocí optických čoček lze upravit vyzařovací úhel, takže se svítidla s těmito čipy dají použít i pro bodové osvětlení. Samozřejmostí je i v tomto případě vysoká životnost.

COB LED

Pod označením COB LED se skrývá dosud nejnovější technologie v oblasti LED osvětlení. V tomto případě jsou jednotlivé LED čipy upevněny přímo na desku plošných spojů, což znamená jednak lepší odvádění tepla a jednak možnost umístit na plochu větší množství diod, a tak dosáhnout ještě vyššího světelného výkonu. Mezi další přednosti této technologie patří rovnoměrné rozložení světla či velmi vysoká životnost.
Porovnat produkty: 0